KURUMSAL

Yönetim Kadrosu

Zafer Zenginoğlu

Tesis Müdürü

Berna Ertekin

Yönetim Asistanı

KLEPIERRE TURKIYE

2005 yılında Akmerkez’in hisselerinin bir bölümünün satın alınması ile Türkiye pazarına giriş yapan Corio,  Mart  2015  tarihinde  gerçekleşen  birleşme  sonrasında,  Fransa  merkezli  Klépierre şirketi çatısı altına katılmıştır.

Avrupa’nın en büyük halka açık Alışveriş Merkezleri Yatırım ve Yönetim şirketi olan Klépierre, bugün globalde; 23,3 milyar Euro portföy değeriyle, 100’den fazla alışveriş merkezi ile 15 ülkede faaliyet  göstermekte  ve senede 1,1 milyar ziyaretçi ağırlamaktadır.

Klépierre Türkiye’de önde gelen şehirlerimizdeki toplam değeri 449 Milyon Avro olan, 255.000 m2 kiralanabilir alana sahip, 6 Alışveriş Merkezinin yatırımını, 5  Alışveriş  Merkezinin  ise  yatırımı, yönetimi, kiralanması ve geliştirilmesini üstenmiştir. Türkiye’deki alışveriş merkezlerimiz; Akmerkez (İstanbul), Anatolium  (Bursa), Tekira (Tekirdağ),  Ada Outlet (Sakarya),  Teras Park (Denizli) ve Tarsu (Mersin). Klépierre, Akmerkez Alışveriş Merkezi’nin %47’sine, Teras Park ’in %51’ine, yönetimini yaptığı  diğer AVM’Ierin ise (ADA, Tekira, Anatolium  Bursa, Tarsu)  %100’üne sahiptir.

Klépierre’in en büyük ortakları arasında, AVM yönetimi sektöründe dünya lideri olan; Simon Property Group ve APG bulunmaktadır. Hisseleri Euronext ParisTM de işlem gören, bir Fransız GYO (SIIC) şirketi olan Klepierre, CAC Next20, EPRA Euro Zone ve GPR 250 endekslerinde de yer almaktadır. DJSI Dünya ve Avrupa, FTSE4Good, STOXX®, Global ESG Leaders, Euronext Vigeo Fransa 20 ve Dünya 120 ile CDP’s “A list” gibi çeşitli etik endekslerde de yer alan Klepierre, Ethibel  Excellence ve  Ethibel Pioneer Investment Register üyesidir.