KURUMSAL

Trakya Bölgesi’nin en fazla markaya sahip ve geniş kapsamlı alışveriş merkezi olan Tekira, Tekirdağ’ın en işlek ve merkezi caddesinde yer almakta ve Tekira’da günde ortalama 25.000 ziyaretçi ağırlanmaktadır.  

2008 yılının Kasım ayında ziyaretçilerine kapılarını açan Tekira, 85 bin m2 kapalı alana sahip ve 4 katlıdır. Kapsadığı alan içinde 700 araç kapasiteli otopark, 7 sinema salonu, popüler ve çeşitli oyun alanları, Türkiye’nin önde gelen süpermarket zinciri ve daha birçok uluslararası marka bulundurmaktadır.

Tekira AVM geniş alanı ve sunduğu olanakları ile sadece çevre nüfusa değil; tüm Trakyaya seslenmektedir. İstanbul’a olan yakınlığı ile bilinen Tekira’ya özellikle hafta sonları çevre illerden de ziyaretçiler gelmektedir.

Verdiğimiz yeni hizmetler arasında elektrikli araç sahiplerinin sıklıkla ziyaret ettiği şarj istasyonları bulunmaktadır. Hayatı kolaylaştıran bir diğer hizmetimiz ise Easy Point noktamız. Anlaşmalı şirketlerden yapacağınız alışverişlerinizin teslim ve iadesi ile tax free işlemlerinizi bu noktadan gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. 

Tekira AVM, aldığı I-REC sertifikası sorumluluğunda %100 yenilenebilir yeşil enerjiye geçiş yaparak, elektrik tüketiminden kaynaklı karbon emisyonunu sıfırlama hedefine emin bir şekilde ilerliyor. Doğayı koruyan enerji üretimi ile İyilik Hareketleri stratejimizde bulunan sürdürülebilirlik hedeflerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz.

Yıl boyu belirli aralıklarla yaptığımız ziyaretçi anketlerimiz ile kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya ve örnek olmaya çalışıyoruz.

İnsani değerlerimizi hep başrolde tutuyor, bizimle birlikte yaşayan canlıları da hiçbir zaman unutmuyoruz. Çevre dostu bir alışveriş merkezi olarak patili dostlarımıza bahçemizde oluşturduğumuz alanda ev sahipliği yapıyoruz.

Yönetim Kadrosu

Zafer Zenginoğlu

Tesis Müdürü

Klépierre Türkiye Hakkında:

En çekici markaları en iyi varlıklarla desteklemek, toplumsal ve çevresel sorumluluğumuzu güçlendirmek ve faydaları müşterilerimizle paylaşmak, perakendeye yeni bir boyut kazandırmak için birlikte yenilik yapmak… Klépierre'e Hoş Geldiniz

12 ülkeyi kapsayan 100 önde gelen alışveriş merkezi ile perakendecilere her yıl 1,1 milyardan fazla ziyaretçi çeken benzersiz bir platform sunuyoruz.

Hızla büyüyen metropol alanlarındaki varlıklara odaklanma stratejimizden yararlanarak, her alışveriş merkezinin bölgesel bir lider olarak öne çıkmasını sağlamak için tasarlanan genişletmeler ve yenilemeler yoluyla hedeflenen bir büyüme politikası izliyoruz.

2005 yılında Akmerkez’in hisselerinin bir bölümünün satın alınması ile Türkiye pazarına giriş yapan eski adıyla Corio, Mart 2015 tarihinde yaşanan birleşme sonrasında, Fransa merkezli Klépierre şirketi çatısı altına katılmıştır.

Klépierre, gayrimenkul geliştirme ve varlık yönetimi yeteneklerini birleştiren alışveriş merkezlerinde Avrupa lideridir. Şirketin portföyü 31 Aralık 2021'de 20,7 Milyar Euro değerindedir ve Kıta Avrupası'nda 12ülkede,  100’ün üzerinde AVM’de  her yıl yüz milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan büyük alışveriş merkezlerinden oluşmaktadır. Klépierre, İskandinavya'nın bir numaralı alışveriş merkezi sahibi ve yöneticisi olan Steen& Strøm'da (%56,1) çoğunluk hissesine sahiptir.

Klépierre, Euronext Paris'te işlem gören bir FransızGYO'dur (SIIC) ve CAC Next 20 ve EPRA Euro Bölgesi Endekslerinde yer almaktadır. Ayrıca Euronext CAC 40 ESG, MSCI Europe ESG Leaders, FTSE4Good,Euronext Vigeo Europe 120 gibi etik indekslere ve CDP'nin “A-listesindeki” özelliklere dahil edilmiştir. Bu ayrımlar, Grubun proaktif bir sürdürülebilir kalkınma politikasına bağlılığının ve iklim değişikliğine karşı mücadelede küresel liderliğinin altını çiziyor.

Klépierre Türkiye’de 5 Alışveriş Merkezinin yatırımını, 4  Alışveriş Merkezinin  ise  yatırımı, yönetimi, kiralanması ve geliştirilmesini üstenmiştir.Türkiye’deki alışveriş merkezlerimiz; Akmerkez (İstanbul), Anatolium  (Bursa), Tekira (Tekirdağ),  Teraspark (Denizli)ve Tarsu(Mersin). Klépierre, Akmerkez Alışveriş Merkezi’nin %47’sine, Teraspark’in %51’ine, yönetimini yaptığı  diğer AVM’Ierin ise( Tekira, Anatolium  Bursa,Tarsu)  %100’üne sahiptir.